قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

قوانین و مقررات استفاده

آگهی‌دهندگان اجناس با ثبت اجناس خود در الوپخش کاملا تأیید می‌کنند که اجناس درج شده ایشان شامل مواردی که در ادامه آورده می‌شوند نیست و نخواهد بود و همچنین دارای سن بالای ۱۸ سال هستند. در نظر داشته باشید، به منظور تسهیل و تسریع فرآیند تأیید و انتشار آگهی اجناس، الوپخش ممکن است در مواردی بر اساس قوانین، متن یا عنوان آگهی شما را به طور جزئی تغییر دهد. در ضمن منظور از سایت در این صفحه، وب سایت alopakhsh.net  و اپلیکیشن رسمی الوپخش، و سایر شبکه های اجتماعی رسمی الوپخش می باشد.

مغایرت با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و همچنین قواعد و عرف جامعه،

ناقض حریم شخصی افراد،

استفاده از عبارت‌ها یا کلماتی مانند: خریدار، فروش، ویژه، رند، مفت، ارزان، زیر قیمت، استثنائی، حراج و موارد مشابه،

درج هرگونه قیمت در عنوان محصول،

هر گونه توهین به ادیان رسمی کشور، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف ایرانی،

استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی، درج بی‌مورد عکس صورت اشخاص یا استفاده از عکس کودکان برای معرفی کالا و خدماتی که مخاطب آن کودکان نیستند،

استفاده از حروف و زبان لاتین برای اجناس ایرانی،

هر نوع خبرپراکنی سیاسی، اجتماعی یا مذهبی با مجوز یا بی مجوز،

برنامه‌ها و روش‌های عبور از فیلترینگ، VPN و خدمات یا کالاهای مربوط به نصب آنتن، راه اندازی ماهواره یا اینترنت ماهواره‌ای،

ابزار یا آموزش‌های نفوذ، خرابکاری، شکستن قفل، هک و کرک و غیره…،

فروش برنامه‌های نرم‌افزاری یا کتاب‌های بدون مجوز قانونی برای انتشار و سایر موارد ناقض قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان،

هر گونه اجاره و فروش فیلم یا موسیقی،

شبکه‌های هرمی و فعالیت‌های غیرقانونی و غیرمجاز اقتصادی مشابه آن،

هر نوع مسابقه، قرعه‌کشی و بخت‌آزمایی با مجوز یا بی مجوز با جایزه یا بدون جایزه،

هر گونه کالایی که موجب رواج خشونت و آسیب رساندن به دیگران می‌شود، مانند: سلاح‌های گرم و سرد، مواد محترقه و امثال آن،

کالا ها و خدمات مرتبط با مواد مخدر، سیگار یا ترک اعتیاد،

فروش دستگاه فلزیاب، گنج‌یاب، حفاری غیرمجاز یا لوازم و تجهیزات مشابه و مرتبط با آن،

آگهی‌هایِ مربوط به محرمیت، صیغه و ازدواج،

هرگونه خدمات مرتبط با گرین‌کارت یا اقامت کشورها و مسافرت و اخذ ویزا به کشورهایی که منع قانونی برای ورود به آن‌ کشورها وجود دارد،

درج شماره حساب در متن آگهی ها،

خدمات و کالاهایی که کوچک ترین شائبه کلاهبرداری در آن مشاهده گردد،

خرید و فروش هر نوع از حیوانات، پرندگان و خزندگان وحشی و گوشت‌خوار،

خرید و فروش مواد غذایی، تقویتی و مکمل‌های ورزشی غیرمجاز،

درج آگهی‌های دوره‌های آموزشی بدون قراردادن اطلاعاتی در مورد مدرس دوره ها،

درج مکرر آگهی‌‌های یکسان حتی با عناوین متفاوت در یک روز،

وجود جملات نادرست از نظر املائی یا نگارشی و غیره

هرگونه سوءاستفاده از شماره تلفن همراه یا نشانی پست الکترونیکی و یا عکس دیگران پیگرد قانونی دارد و آگهی دهنده مسئول آن تلقی شده و الوپخش در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

شرایط و ضوابط مربوط به تصاویر آگهی‌ها؛

پیشنهاد می‌کنیم همواره از تصاویر واقعی، باکیفیت و مرتبط با کالا یا خدمتی که ارائه می‌نمایید، استفاده کنید؛ اندازهٔ تصویر می‌بایست حداقل ۵۰۰*۵۰۰ و حجم آن حداکثر ۲ مگابایت باشد. چنانچه یک یا چند بند از موارد زیر برای تصویر آگهی شما صدق کند، تصویر تأیید نمی‌شود:

تصویر لوگو،

تصویر بیش از حد کوچک یا بدون کیفیت،

تصویر غیر واقعی،

تصویر دارای کادری سیاه یا سایر رنگ‌ها،

مغایرت محتوای تصویر با شرایط عرف اجتماع و یا قوانین جمهوری اسلامی ایران،

استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی

تصویری که به آگهی مرتبط نباشد،

تصویر نیاز به چرخش داشته باشد،

در تصویر آگهی عبارت‌های تبلیغاتی یا واژه‌هایی نامربوط مانند:‌ حراج و … نوشته شده باشد،

تصاویری که دارای شماره تماس، ایمیل یا آدرس سایت باشند،

شرایط مشاهده و استفاده از آگهی‌ها؛

هرگونه مشاهده و استفاده از الوپخش به معنی خواندن و پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. الوپخش هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد. شرایط آمده در ذیل مربوط به کسانی است که به هر شکلی از آگهی‌های منتشر شده‌ٔ الوپخش استفاده می‌کنند.

سعی الوپخش، نشر آگهی‌های کالا و اجناس با اطلاعات صحیح و درست است اما نمی‌تواند صحت آگهی‌ها و کالاها را تضمین نماید و هیچ‌گونه تعهد یا مسئولیتی در قبال آنها برعهده نمی‌گیرد.

مسئولیت استفاده از آگهی‌های الوپخش بر عهدهٔ شماست و الوپخش هیچ تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفادهٔ شما از این سایت ندارد.

الوپخش هیچ قرارداد، تعهدنامه یا سندی را با آگهی‌دهندگان حقیقی یا حقوقی، خارج از این قوانین، منعقد نمی‌کند و نخواهد کرد. کاربرانِ و آگهی دهندگان الوپخش در هر لحظه قادر به ویرایش آگهی خود هستند، بنابراین الوپخش، هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع آگهی درج شده در سایت نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده توسط کاربران و فروشندگان را نمایش می‌دهد.

مسئولیت استفاده از هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس و موارد مشابه که به الوپخش ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد، شامل بازتولید، افشاء، مخابره، نشر و پخش آن بر عهدهٔ فرستنده اطلاعات و آگهی است.

الوپخش کاملا مختار است هر گونه پیام، آگهی، کالا یا عکسی که به این سایت یا اپلیکیشن ارسال می‌کنید یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.

مسئولیت هر لینک، مطلب و ادعایی مربوط به الوپخش که به واسطه‌ٔ اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود، با خود این افراد است و الوپخش مسئولیتی در قبال آنها ندارد و نخواهد داشت.

آگهی‌های الوپخش با هزینه‌ٔ گردانندگان سایت جمع‌آوری، نظارت، مرتب‌سازی و توزیع شده است و حق حذف آگهی‌ها در هر زمان به ارسال‌کننده آگهی داده شده است. استفاده کننده از الوپخش حق کپی‌برداری از اطلاعات آگهی‌دهنده، نوشتار و تصاویر آگهی‌های ارسال شده به الوپخش را چه به شکل دستی و یا خودکار به هیچ وجهی نخواهد داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد.

قوانین و ضوابط جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهند بود.

شرایط استفاده از امکانات ارتباطی؛

الوپخش برخی امکانات ارتباطی از قبیل چت را با هدف تسهیل ارتباطات، کاهش مزاحمت‌ها و افزایش انجام معاملات ارائه می‌کند. صحبت‌های کاربران صرفاً باید مربوط به آگهی خاص و در خصوص ارائه و یا دریافت کالا و خدمات مورد اشاره باشد و استفاده از آن بابت مقاصد دیگر از جمله ارتباطات خصوصی مجاز نیست. الوپخش برای ایجاد محیطی ایمن برای معاملات، ضمن ذخیره‌سازی اطلاعات ارتباطی و تحلیل خودکار آنها، بر اساس یافته‌های هوش مصنوعی، پیشنهادات و خدماتی را بر روی ابزارهای ارتباطی خود ارائه می‌کند. لذا لازم به یادآوری است که بر خلاف محیط‌های ارتباطی دیگر که مشمول استانداردهای حریم شخصی است، ارتباطات روی بستر و فضای سایت و اپلیکیشن الوپخش صرفاً باید مربوط به معاملات باشد و الوپخش برای ایجاد محیطی ایمن و جلوگیری از سوءاستفاده و مزاحمت های احتمالی، بر روی این ابزارها ممکن است در صورت لزوم، نظارت ماشینی یا انسانی صورت دهد.

امن خرید کنید؛

از افرادی خرید و با آنها معامله کنید که امکان ملاقات حضوری با آنها پیش از انجام معامله وجود داشته باشد.

هرگز پیش از دریافت کالا هزینه‌ای پرداخت نکنید.

اگر فروشنده اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه کرد،‌ هیچگاه دلیل کافی برای اعتماد شما به ایشان نیست؛ ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء‌استفاده قرار گرفته باشد.

پس از خرید کالا رسید کتبی معتبر از فروشنده دریافت کنید.

بیشتر احتیاط و مراقبت کنید وقتی؛

قیمت و شرایط ارائه شده به شما بیش از حد عالی به نظر برسد.

فروشنده یا خریداری یا هر شخصی که اطلاعات حساب بانکی شما را می‌پرسد.

می‌خواهید مبلغ قابل توجهی به کسی که نمی‌شناسید، بپردازید. سعی کنید در مکانی امن مانند پایگاه‌های پلیس یا شعب بانک‌ها قرار بگذارید.

به خاطر داشته باشید؛

در خرید پستی، شما پیش از اطمینان از صحت کالا هزینه را پرداخت کرده‌اید که این مورد خالی از ریسک نیست و الوپخش انجام آن را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کند.

بهتر است با پول نقد معامله کنید. چک و سفته ممکن است نقد نشوند.

در مورد برخی کالاها بهتر است درخواست فاکتور خرید آن کالا و احیاناً بسته‌بندی اولیه را از فروشنده داشته باشید.

بهتر است قبل از تحویل کالا اجناس خود در ازای چک‌های رمزدار بانکی، با مراجعه به بانک مربوط از اصالت آن اطمینان حاصل کنید.

در صورت ایجاد هرگونه مزاحمت برای شما، می‌توانید با مراجعه به سایت پلیس فتا ،‌ از اطلاعات تماس پلیس فتای محل سکونت خود آگاه شده و موضوع را از آن طریق پیگیری کنید.

0
X