راهنمای خرید آنلاین جهت پرداخت اینترنتی در وب سایت ها

دسته بندی ها :
راهنمای خرید آنلاین جهت پرداخت اینترنتی در وب سایت ها

راهنمای خرید آنلاین

جهت انجام پرداخت اینترنتی نیاز است که شما دارای یکی از کارتهای بانکی متصل به شبکه شتاب کشور باشید. جهت انجام پرداخت به اطلاعات زیر نیاز خواهید داشت:
شماره کارت
رمز دوم کارت (PIN2)
کد اعتبار سنجی دوم CVV2
تاریخ انقضای کارت

شماره کارت

شماره کارت یک شماره ی ۱۶ تا ۱۹ رقمی می باشد که بر روی کارت درج و حک شده است.

رمز دوم کارت (PIN2)
رمز دوم کارت ، رمز کارت شما نیست ، بلکه باید به خودپرداز بانک خود مراجعه و نسبت به دریافت رمز دوم یا همان رمز اینترنتی به روش ذیل اقدام نمایید:
پس از ورود کارت خود در پایانه های خودپرداز بانک و وارد نمودن رمز کارت نسبت به انتخاب گزینه ” تغییر رمز ” اقدام نمایید .
گزینه ” تغییر رمز اینترنتی ” را انتخاب نمایید .
رمزاینترنتی موردنظر خود را حداقل در ۶ رقم وارد و مجدداً طبق فرمان سیستم ، رمز را تکرار نمایید.
پس از انجام موفقیت آمیز عملیات ، رمز اینترنتی شما فعال میشود.

کد اعتبار سنجی دوم CVV2
شماره شناسایی دوم مشتری می باشد که دارای سه و یا چهار رقم بوده و مانند شمارۀ ۱۶ رقمی درج شده روی کارت، بر روی اکثر کارت ها، از جمله کارت بانکهای .ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان و پارسیان و… حک شده است.
تاریخ انقضای کارت
تاریخ انقضا بر روی همه ی کارت های بانکی حک شده است. در صورت عدم وجود این تاریخ به شعبه صادر کننده کارت مراجعه نمایید.

امنیت درخرید اینترنتی

اگر قصد خرید اینترنتی از یک فروشگاه الکترونیکی را دارید باید با چشمانی باز این کار را انجام دهید. ما نمی خواهیم خرید اینترنتی را یک کار عجیب و سخت جلوه دهیم اما وقتی شما به صورت فیزیکی هم خرید می کنید مطمئنا از یک مکان معتبر خرید خود را انجام می دهید. خرید اینترنتی شاید ساده ترین و لذت بخش ترین کاری باشد که شما در اینترنت می توانید انجام دهید به شرطی که به یک سری نکات مهم توجه داشته باشید.

خرید اینترنتی از فروشگاه های معتبر

قبل از خرید اینترنتی در مورد فروشگاهی که می خواهید از آن خرید کنید حتما تحقیق کنید. فروشگاه های معتبر عموما آدرس پستی، تلفن و مشخصات خود را به طور دقیق در وب سایت شان درج می کنند. جدیدا نیز وزارت صنعن، معدن و تجارت نیز فروشگاه های معتبر را ملزم به دریافت نماد اعتماد کرده است. دقت کنید که فروشگاهی که از آن خرید می کنید یک فروشگاه فعال است یا یک وب سایت رها شده و بدون کاربری خاصی. در نظر داشته باشید تعداد زیادی وب سایت رها شده در اینترنت وجود دارند که روزی به مشتریان خود سرویس دهی می کرده اند اما به علل مختلف بلا استفاده مانده اند اگر از طریق تبلیغات با فروشگاه آشنا شدید تقریبا می توان اطمینان داشت که فروشگاه مورد نظر فعال است، اما اگر به طور اتفاقی وارد فروشگاه شدید باید بررسی بیشتر نمایید. معمولا وب سایت های فعال بخش اخبارشان یا عکس و بنر مناسبت های ماه یا روز در این وب سایت ها به روز بوده و میتوان به عنوان یکی از نشانه های به روز بودن فروشگاه در نظر گرفت است و یا اینکه بررسی کنید اطلاعات تکمیلی در مورد کالا به همراه قیمت و شرایط و هزینه های ارسال درج شده باشد. معمولا ( البته نه همیشه ) فروشگاه هایی که یک شعبه ی فیزیکی دارند یا دارای نماد اعتماد هستند ، بسیار مطمئن تر از فروشگاه هایی هستند که فقط به صورت مجازی پایه گذاری شده اند و آمارها نیز نشان می دهد اعتماد افراد به فروشگاه هایی که شعبه ی فیزیکی دارند بیشتر است. زیرا احتمال کلاهبرداری و یا این که کالای خریداری شده به دست شما نرسد کمتر است و اگر مشکلی پیش بیاید می توانید به آدرس فروشگاه مربوطه و یا سایت نماد متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه کنید.

خرید به صورت آنلاین

در پرداخت های آنلاین همیشه وقتی می خواهید مرحله پرداخت وجه را از طریق کارت انجام دهید وارد سایت دومی خواهید شد که سایت شاپرک زیر نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و دریافت کننده وجه است. دقت کنید بسیاری از سارقان اینترنتی با راه اندازی سایت هایی شبیه به این سایت و آدرس های شبیه به آنها اقدام به کلاهبرداری نموده اند. اگر از مرورگر IE استفاده می کنید، بعد از ورود به صفحه پرداخت بانک، تصویر یک قفل زرد رنگ بالای صفحه مشاهده می شود روی آن قفل کلیک کنید تا گواهینامه سایت باز شود. در قسمت آنجا آدرس بانک نوشته شده است .

مثلا اگر وارد سایت بانک ملت شده باشید حتما باید https://bpm.shaparak.ir نوشته شده باشد. به عبارت https دقت کنید. ولی اگر وارد قسمت پرداخت شدید و این قفل سبز رنگ را مشاهده نکردید، یا نام داده شده درست نبود، شماره کارت رمز خود را وارد نکنید چون نشان دهنده ی این است که این سایت از نظر امنیتی تایید نشده است و یا اصلا سایت بانک نمی باشد و اطلاعات شما در اختیار افراد دیگری قرارخواهد گرفت.

برچسب ها :

نظرات شما

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید .

ورود به حساب کاربری

کالاهایی که دیده‌اید

0
X